top of page

EDITA MAKOVCOVÁ

Přes 15 let se věnuji hudební pedagogice a pořádání hudebních kurzů pro miminka, dospívající i dospělé. Učila jsem na ZŠ, nyní učím ve školce a na konzervatoři. 


V pubertě jsem prošla kapelami mnoha žánrů, vystudovala jsem konzervatoř a momentálně zpívám v kapele NEWTIME. Působila jsem jako vokalistka v různých projektech, nejdéle jsem zakotvila u Janka Ledeckého.


Naplňuje mě vytvářet dětem prostředí, kde mají dostatek prostoru pro sebevyjádření a zároveň jsou obklopené hudební inspirací.


Dlouho jsem dělala hudební kurzy sama. Na nástroje mi nestačily ruce a na vícehlasy mi chyběly další hlasy. Snila jsem o kolegyních. Proto jsem dala dohromady projekt SPOLUZNÍT a oslovila do něj ženy, které mi jsou blízké svou hudební tvorbou i duší.


Edita

You & Me Rosteme s radostí
2FA0229F-1D4A-42A2-B019-D67E8BE5F4AB.jpeg
Untitled

ŠÁRKA ADÁMKOVÁ

Jsem zpěvačka, pianistka, písničkářka, milovnice ukulele a snad všech strunných nástrojů. Jsem prostě člověk, který je vděčný za to, že může dělat to, co ho baví nejvíc, tedy muziku. Svoji tvorbu realizuji s kapelou kapelou Sarah & The Adams, se kterou jsem vydala zatím tři autorská alba.


Před lety jsem začala hudebně pracovat také s dětmi, což  mě natolik pohltilo, že jsem se rozhodla vystudovat Pedagogickou fakultu Univerzity Karlovy, obor hudební výchova, hra na klavír, kde stále studuji. 


Předávání radosti z hudby, spoluprožívání, svoboda a podpora vnitřního hudebního světa dětí, jsou pro mě tím nejdůležitějším, co chci dětem během své pedagogické činnosti předat. 


Proto, když mě přizvala Editka do projektu Spoluznít, neváhala jsem ani na chvíli. Věděla jsem, že to bude neskutečná jízda a nemýlila se 😊


Šárka

LENKA NOVOTNÁ

Ve svých 13. letech jsem začala vystupovat s českobudějovickou kapelou Incognito a v 16. letech odešla za studii muzikálového zpěvu do Prahy, kde jsem absolvovala v roce 2012. Téhož roku jsem se svým přítelem a slovenským muzikantem Jurajem Holodou, (se kterým dodnes působím v hudební formaci Colorful People), odjela na studia do daleké Brazílie, kde jsem se začala hudebně vzdělávat především ve hře na perkuse na hudebně vzdělávacím institutu Escola de Choro Raphael Rabello de Brasília.


    Po dlouholetých zkušenostech nabíraných během cestování po celém světě nejen s batohem na zádech, ale i s kapelou na zaoceánských lodích, (kde jsem působila v letech 2011 - 2019 jako profesionální zpěvačka, perkusionistka a baskytaristka), se můj vztah k hudbě díky učení se různým hudebním žánrům natolik prohloubil, že jsem začala cítit potřebu sdílet tuto krásnou pestrobarevnost v hudbě i s ostatními lidičkami.


    Díky pandemii jsem se více usídlila na české domácí půdě, kde jsem se po nějaké době zase setkala se svou spřízněnou duší, učitelkou, zpěvačkou a rodačkou ze stejného města - Ed Čechovou, která mi nabídla spolupráci v tomto úžasném hudebně vzdělávacím programu pro děti i dospělé, jehož název je SPOLUZNÍT.


Lenka

Untitled
Untitled

SOPHIA LAMOŠ

Během své hudební dráhy jsem měla to štěstí se setkat s mnoha dobrými hudebními pedagogy, kteří mi ukázali jaké to je, zažívat hudbu s radostí.


Jsem velice ráda, že mám tu možnost předávat takové zkušenosti dalším lidem - ať už jako pedagožka na ZUŠ a na konzervatoři, jako matka při prožívání hudby s mou dcerou, na swingových koncertech s kapelou HOT SISTERS a nyní také v rámci projektu SPOLUZNÍT.


Projekt SPOLUZNÍT vnímám jako další etapu v mém hudebním životě.


Těší mě spolupráce se skvělými hudebnicemi a také spoluznění s našemi diváky všech věkových kategorií.


Sophia

bottom of page